Koşukavak Yöresi Kültür ve Dayanışma Derneği

Koşukavaklıların buluştuğu yer...

Aygül Ev Konsept

Koşukavaklı hemşerimiz olan Aygül Ev Konsept perakende sektöründe yenilikleri yakından takip eden, aynı zamanda farklı ödeme koşulları ve kişiye özel ödeme imkanı sunabilen bir firmadır. Sektörün lider markaları olan Bosch, Casper, Uğur Derin Dondurucu, Karaca Züccaciye, Taç Perde markalarından LED & LCD TVler, Derin Dondurucular, Buzdolapları, Çamaşır Makinaları, Fırınlar, Küçük Ev Aletleri, Bulaşık Makinaları, Züccaciye, Masaüstü ve Dizüstü Bilgisayarlar, Mobilya ve Perde ürünlerinde hizmet vermektedir.

BOSTANCI Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı ve aynı zamanda Sponsorumuz ve hemşerimiz olan Sayın Ali BOSTANCI Koşukavaklı hemşerilerimize Ali BOSTANCI İnşaat evlerinden ev aldıklarında peşinat hariç %4 indirim uygulamaktadır. Ev sahibi olmak isteyenler haydi gelin yeni yaşamımıza Ali BOSTANCI İnşaat evleriyle temel atın.

Dernek başkanımız Sn:Basri Şen ve yönetim kurul üyeleri olarak Osmangazi Belediye Başkanı Sn:Mustafa Dündar'ı makamında ziyaret ettik
Nilüfer Belediye Başkanı Sn.Mustafa Bozbey'i ziyaret ettik.
Başkanımız Basri Şen önderliğinde MHP il kongresine iştirak ettik
Koşukavak Kültür ve Dayanışma Derneği yönetimi olarak ilimize yeni atanan Bursa İl Emniyet Müdürü Selami Yıldız’a hayırlı olsun ziyaretinde bulunduk

Koşukavaklıların gecesinde birlik mesajı

Koşukavak Yöresi Kültür ve Dayanışma Derneği’nin bu yıl sekizincisini düzenlediği dostluk ve dayanışma gecesine siyasilerin yoğun ilgi göstermesine rağmen siyasi mesajlar değil, göçmenlerin sorunlarına yönelik çözüm çabaları damgasını vurdu.

Gecenin tek konuşmasını yapan Koşukavak Yöresi Kültür ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sadık Cesur, derneklerinin her kesimden insanı aynı çatı altıda toplamasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Cesur, 12 Mayıs 2013 tarihinde Bulgaristan’da yapılacak olan erken genel seçimde çifte vatandaş olan göçmenlerin de oy kullanabilmeleri için yaptıkları çalışmaları “Çalışmalarımız sayesinde Bursa’ya seçim sandığının gelmesi yönünde gerekli çabalar gösterilmiş oldu. . Burada bizim için en önemli ve öncelikli husus Bursa’daki hemşehrilerimizin demokratik haklarını kullanabilmelerini sağlamaktı. Umarım bu konuda başarıya ulaşacağız” diyerek özetledi.

“Bizim bakış açımıza göre en önemli husus Bursa’dan çıkan oyların hangi partiyi destekleyeceği değil, hemşehrilerimizin demokratik haklarını kullanmalarıdır. Bulgaristan ile vatandaşlık bağı bulunan hemşehrilerimizin Bulgaristan yönetiminde söz sahibi olması elbette en doğal haklarıdır” diyen Sadık Cesur, yöre derneklerinin siyasi değil, birleştirici çatılar olduğunun altını çizdi.

Konuşmanın ardından AKP Milletvekili Mustafa Öztürk, AKP İl Başkanı Sedat Yalçın, CHP İl Başkanı Metin Çelik ve MHP İl Muhasibi Hüseyin Kumru, Balgöç Genel Başkan Yardımcısı Avukat Hüsamettin Çınar, Koşukavak Belediye Başkan Yardımcısı Abidin Hacımehmet, Koşukavak Belediyesi Meclis Başkanı Metin Bayramali, Yöre Dernekleri Başkanları ile birlikte derneğin sekizinci doğum günü pastası kesildi.

 

M.K. Atatürk

"Muhacirler kaybedilmiş topraklarımızın milli hatıralarıdır."

"Balkan milletleri içtimai ve siyasi ne çehre arz ederlerse etsinler, onların Orta Asya'dan gelmiş aynı kandan, yakın soylardan müşterek cedleri olduğunu unutmamak lazımdır."

M.K. Atatürk

Üye Girişi

Koşukavak Çamları

Ziyaretçi Sayısı

01.04.2009 tarihinden itibaren gelen ziyaretçi sayısı.
335985
BugünBugün169
DünDün172
Bu HaftaBu Hafta702
Bu AyBu Ay3162
ToplamToplam335985
Online Ziyaretçi: 2

Copyright © 2009-2017. Koşukavak Yöresi Kültür ve Dayanışma Derneği. Tüm Hakları Saklıdır.

        

İhsaniye Mah. Kıbrıs Sok. No:8 Nilüfer / BURSA
Tel: 0224 2523848