Koşukavak Yöresi Kültür ve Dayanışma Derneği

Koşukavaklıların buluştuğu yer...

Aygül Ev Konsept

Koşukavaklı hemşerimiz olan Aygül Ev Konsept perakende sektöründe yenilikleri yakından takip eden, aynı zamanda farklı ödeme koşulları ve kişiye özel ödeme imkanı sunabilen bir firmadır. Sektörün lider markaları olan Bosch, Casper, Uğur Derin Dondurucu, Karaca Züccaciye, Taç Perde markalarından LED & LCD TVler, Derin Dondurucular, Buzdolapları, Çamaşır Makinaları, Fırınlar, Küçük Ev Aletleri, Bulaşık Makinaları, Züccaciye, Masaüstü ve Dizüstü Bilgisayarlar, Mobilya ve Perde ürünlerinde hizmet vermektedir.

BOSTANCI Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı ve aynı zamanda Sponsorumuz ve hemşerimiz olan Sayın Ali BOSTANCI Koşukavaklı hemşerilerimize Ali BOSTANCI İnşaat evlerinden ev aldıklarında peşinat hariç %4 indirim uygulamaktadır. Ev sahibi olmak isteyenler haydi gelin yeni yaşamımıza Ali BOSTANCI İnşaat evleriyle temel atın.

Koşukavak Tarihi

Koşukavak Camii

kosukavak_1Balkanların en büyük camilerinden birisi burada olmasına rağmen, maalesef, avlusunda 12 odalık medresesi, müftülük dairesi kapatıldı, binası yıkıldı. Caminin tarlaları alınarak devletleştirildi. Totaliter rejim yıllarında cami bakımsız kaldı.

Devamını oku...

Koşukavak Hakkında

kosukavak_4Koşukavak (Krumovgrad) Bulgaristan da ve Güneydoğu Rodoplarda bulunan güzel bir kasabadır. Güneyden Yunanistan, batıdan Kirkovo ve Momçilgrad (Mestanlı) belediyeleri. Kuzeyden Arda nehri ve Stambolovo belediyesi. Doğudan da İvaylovgrad belediyesiyle sınırdır. Ortasından Krumovitsa (Burgas) çayı geçer. Vadisi pek geniş değildir. Momçilgrad’tan gelen asfalt yol kıvram dolam dağları tepeleri yarıp geçerek buraya ulaşır ve sonra yeniden kara asfalt yılankavi ilerleyerek İvaylovgrad’a doğru gider. 1989-1990 zorunlu göçünde çok sayıda Türk başta Türkiye olmak üzere Avrupa’nın diğer ülkelerine göç etmiştir. Yirmi yıldan bu yana Bulgaristan’ın diğer bölgelerinde olduğu gibi, sınır belediyesinin nüfusu da azalıyor. 2005 yılı sayımında nüfusu 8.500 olarak tespit edildi.

Devamını oku...

M.K. Atatürk

"Muhacirler kaybedilmiş topraklarımızın milli hatıralarıdır."

"Balkan milletleri içtimai ve siyasi ne çehre arz ederlerse etsinler, onların Orta Asya'dan gelmiş aynı kandan, yakın soylardan müşterek cedleri olduğunu unutmamak lazımdır."

M.K. Atatürk

Göçmen Kızıyım

Ece Naz Sönmez
''Ben Bir Göçmen Kızıyım''

Üye Girişi

Koşukavak Çamları

Ziyaretçi Sayısı

01.04.2009 tarihinden itibaren gelen ziyaretçi sayısı.
617904
BugünBugün4
DünDün138
Bu HaftaBu Hafta682
Bu AyBu Ay6392
ToplamToplam617904
Online Ziyaretçi: 4

Copyright © 2009-2017. Koşukavak Yöresi Kültür ve Dayanışma Derneği. Tüm Hakları Saklıdır.

        

Güneştepe Mah. Neşet Ertaş Cad. No:166/A Osmangazi / BURSA
Tel: 0224 2523848